#PBW23 Open Air Opening Party

#PBW23 Open Air Opening Party

party
June 2, 2023
📍 Smíchovská náplavka
👥 350
Tags
#waterfront
#community
Languages
🇬🇧 english
🇨🇿 czech
🇸🇰 slovak
Organizator

Prague Blockchain Week

Point of contact
twitter → @PrgBlockWeek
telegram → @PrgBlockWeek
Status • Available
Price Free!

Come together to celebrate the start of Prague Blockchain 2023 at our open-air community party, which will take place right on Prague's Smíchov waterfront on Friday, June 2 from 18:00.

For the next 10 days many of you will be sitting cooped up somewhere inside the venues, so we want to offer you something different. A chance to enjoy the unique atmosphere of the outdoor Prague Embankment, with friends, good drinks and an amazing view of nocturnal Prague.

Don't expect posh surroundings, loud music or fancy decorations. We want to create a relaxed and inclusive environment where blockchain enthusiasts from all walks of life can come together, network and celebrate the start of #PBW23.

The event is free and everyone is welcome! The capacity of the outdoor waterfront space is almost unlimited ;) The exact location will be announced later.

Note: No need to bring your own drinks, there are plenty of bars right on the waterfront! Don't forget your jacket, it can get a bit cold later on. We are trying to arrange some seating, but if you bring your own you won't go wrong.

You don't need a ticket or registration for the event, but we'd still love it if you'd sign up to let us know how many of you are coming! Thank you


POPIS V ČEŠTINĚ 🇨🇿👇 (description in Czech language)

Přijďte společně oslavit začátek Prague Blockchain 2023 na naší komunitní party pod širým nebem, která se bude konat přímo na pražské smíchovské náplavce v pátek 2. června od 18:00.

Následujících 10 dní bude spousta z vás sedět zavřená někde uvnitř venues, tak vám chceme nabídnout něco jiného. Možnost užít si unikátní atmosféru venkovní pražské náplavky, s přáteli, dobrým pitím a úžasným výhledem noční Prahu.

Nečekejte posh prostředí, hlasitou hudbu nebo efektní dekorace. Chceme vytvořit uvolněné a inkluzivní prostředí, kde se mohou sejít blockchainoví nadšenci ze všech oblastí života, navázat kontakt a oslavit začátek #PBW23.

Akce je zdarma a všichni jsou vítáni! Kapacita venkovního prostoru náplavky je téměr neomezená ;) Konkrétní místo bude upřesněno později.

Poznámka: Nemusíte si brát vlastní pití, hned na náplavce je spousta barů! Nezapomeňte na bundu, pozdějí může být trošku zima. Snažíme se zařídit nějaké sezení, ale když si vezmete něco vlastního nic tím nezkazíte.

Na akci nepotřebujete žádnou vstupenku, nebo registraci, ale i tak budeme rádi pokud se přihlásíte a dáte nám tak vědět kolik z vás dorazí! Děkujeme

Schedule

Friday - June 2, 2023

18:00 - 02:00
#PBW23 Open Air Opening Party
#PBW23 Opening Party
📍 Smíchovská náplavka
👥 350
⚙ This page is automatically generated using the structured dataset which can be consumed as a single JSON file → data.prgblockweek.com/23/index.json.
📖 The source data GitHub repository →utxo-foundation/prague-blockchain-week. Go ahead and do PRs!
Last update: 2 minutes ago (v2023.06.07-r1)  |  Analytics  |  pbw-explore 0.2.1  |  ID: pbw-opening [events]  |